Workshop Tellington TTouch | Psí hotel na jihu
 

Workshop Tellington TTouch s Martou Mannelovou

OČ VLASTNĚ JDE?
Zakladatelkou této specifické metody výchovy psa je Američanka Linda Tellington-Jonesová, ke které dospěla postupným upravováním metody Dr. Feldenkraise určené k posílení tělesných schopností lidí a jejich schopnosti se učit. Již koncem 70. let ji Linda se svojí sestrou Robyn vyvinula pro koně. V polovině 80. let byly jednotlivé dotyky dále rozvíjeny a klasifikovány. Tyto tzv. TTouch byly od té doby s úspěchem použity u koní, hadů pythonů, leopardů a dalších nemocných nebo neurotických zvířat v zoologických zahradách. Během let Linda Tellington-Jonesová pracovala se stále větším počtem psů. 
Práce Lindy se psy zahrnuje nejrůznější dotyky TTouch, které celkově nesou velmi názorná jména - např. TTouch ležícího leoparda, TTouch krajty, medvědí TTouch, tygří TTouch. Každý TTouch byl nazván podle zvířete, u kterého ho Linda poprvé použila. 
Dotyky TTouch mohou psům pomoci ve všech myslitelných životních situacích. Přesvědčivých úspěchů dosáhli lidé v domácím prostředí u svých mazlíčků pomocí těchto dotyků například u následujících problémů: bázlivost, agresivita, nervozita, nekontrolovatelné štěkání, strach z osamělosti, nedostatečná ovladatelnost, sklony k ničení, strach z jízdy automobilem a hyperaktivita. Ale pomáhají i při hojení zranění, rehabilitaci, při artróze, alergiích atd.
Tellington TTouch Trénink je tedy jemná metoda, která vnímá psa jako celek. Pomocí vědomých doteků, bandáží a cvičení pomáhá psovi najít rovnováhu a harmonii. Pomáhá upevnit vzájemnou komunikaci, důvěru a pocit bezpečí.
KDO A CO NÁS BUDE UČIT?
Jediná Tellington TTouch Trenérka P1 v ČR Marta Mannelová, která se studiu této metody věnovala 3 roky ve Velké Británii pod přímým vedením Robyn Hood (Lindiny sestry) a Sarah Fisher. Paní Marta pravidelně pomáhá pejskům v útulcích i zvířátkům při soukromých sezeních. 
Během tohoto workshopu se seznámíme se základy TTouch doteků, které jsou nosné pro tuto metodu. Dále s bandážováním, které pomáhá v případě psychických i fyzických problémů. Zkusíme si práci na překážkách a jak na vodění na balančním vodítku. Důležitá bude i část, kdy se dozvíte, jak a proč svého pejska vnímat, rozumět mu a vzájemně se respektovat.
KDY A KDE SE BUDEME UČIT A CO DALŠÍHO TO OBNÁŠÍ?
KDY - sobota 5.3.2016 od 10:00 do 17:00 (včetně hodinové přestávky na oběd a venčení) Oběd bude zabezpečen přímo v hostinci jednotným jídlem – prosím o závaznou rezervaci tohoto obědu – vepřový řízek s bramborem za 85,- Kč
KDE – předsálí vesnického hostince Sviny, okr. Tábor a louka našeho Psího hotelu na jihu (cca 400 m od hostince)
CENA A KAPACITA
cena pro tým (pes + jeho člověk) – 1.300,- Kč - kapacita 10 míst
cena pro diváka bez psa – 600,- Kč – kapacita 5 míst
V ceně je zahrnut studijní materiál a osvědčení o absolvování pro tým a pro každého účastníka malé občerstvení v podobě kávy, čaje + oplatky. Částka je za účast na workshopu bez ohledu na to, zda se zúčastníte celého či jen části.
PŘIHLÁŠENÍ SE a PLATBA:
Prosím pouze e-mailem na adresu psihotel.najihu@seznam.cz (rychlé dotazy možno na 724 183 134 – Iva Šustková)
V této rezervaci uveďte: jméno, příjmení, telefonní kontakt, rasu, pohlaví a věk psa. Pokud má pejsek nějaký problém, prosím napsat stručně (strach z bouřky/střelby, agresivita vůči lidem či určitým psům, tahání na vodítku apod.). Uveďte též, zda chcete oběd.
Rezervace bude potvrzena až po zaplacení zálohy - tým 750,- Kč, divák 300,- Kč na účet 191372033/0800, do poznámky nutno uvést „TT 5.3. a příjmení“ Zbytek se uhradí hotově na místě.
Záloha je vratná pouze v případě nekonání z důvodu překážek na straně pořadatele. V případě nemožnosti Vaší účasti lze zálohu přenést na Vašeho náhradníka. 
CO PŘIBALIT?
• pohodlné oblečení do vytápěné místnosti ale i na louku (u nás na rovině to fouká a bohužel může i pršet!)
• dostatečně velkou a pohodlnou podložku pro práci na pejskovi, kam se vejde on i vy (podlaha je dlažba!)
• bezpečné „ubytování“ pro hafíka (nejlépe klasickou přepravní klec či textilní nebo i jen pelíšek, pokud jste si jisti, že v něm vydrží odpočívat bez problémů v době, kdy si budeme povídat a psát) – na místě bude možno po předchozí dohodě zapůjčit cca 3 ks různě velkých klecí (dejte vědět včas, snad bychom sehnali i další od známých…)
• misku na vodu, pamlsky
• postroj (máte-li) nebo plochý nestahovací obojek (řetězy, ostnáče a elektriku nee), možno i Halti ohlávku
• vodítko s dvěma karabinami (pokud máte)
• sáčky na hovínka
• psací potřeby, sešit/blok
KAŽDÝ ÚČASTNÍK WORKSHOPU JE POVINEN DODRŽOVAT ZÁKON NA OCHRANU ZVÍŘAT A ZODPOVÍDAT ZA SVÉHO PSA A ŠKODY JÍM ZPŮSOBENÉ.
Zasláním přihlášky a zaplacením příslušné částky souhlasíte s výše uvedeným.
V případě dotazu pište na mail nebo volejte na tel. 724 183 134 – Iva Šustková